Pærevænget 2D, Appenæs, 4700 Næstved

Rigtig fin og velholdt enderækkehus på 104 m2 i 2 plan og med egen lille have.

Andelsboligen er beliggende i forening med 21 rækkehuse. Byggeriet er fra 2009 og der er gode parkeringsforhold ved ejendommen.

Andelsboligen er beliggende i det naturskønne Appenæs med det rekreative område "Sandbakkerne". "Sandbakkerne" er en gammel grusgrav, som nu er omdannet til et skønt område med mulighed for dejlige gå-ture i det kuperede terræn omgivet af den skønneste natur, så du helt glemmer at du bor midt i et villa-kvarter. Her er endvidere gå-afstand til den hyggelige Jacobs Havn og kort afstand til indkøbsmuligheder.

Boligen er indrettet med entré, toilet/teknikrum og med plads til vaskesøjle. stue med udgang til dejlig have med flisebelagt terrasse og græsplæne. Stuen er i åben forbindelse til køkkenet, som er holdt i hvidt.

1. sal indeholder badeværelse med bruseniche, soveværelse med skabe samt 2 værelser, ligeledes med skabe.

Klikgulve i stue og entré. Trægulve i værelser, det ene med tæppe. Listelofter i alle rum. Hvide indvendige glatte døre. Lyse klinker på gulv i entré, køkken, badeværelse og toilet/teknikrum.

Endvidere brugsret til carport og udhus.

Alt fremtræder i pæn og velholdt stand.

Ejendommen opvarmes med naturgas. Gulvvarme i stueplan + badeværelse på 1. sal.

En dejlig bolig med en vedligeholdelsesnem have og med en god flisebelagt terrasse.

Nyeste

Ingen ejendomme passede til dine søgekriterier.